Yeni Yıla Evde Gireceklere Yılbaşı Temalı Film Önerileri

Merhaba! Yeni yılı evde geçirecekler adına yılbaşı temalı bir film listesi hazırlamak istedim.Hepsi kahveniz eşliğinde battaniye altına girip izlemelik çerez filmler.

Not: Burada da bahsettiğim gibi “çerez” filmler olduğu için sinema evreninin şaheserleri olduğunu düşünerek bu liste altında toplamadım.Böyle bir beklentiniz varsa bunu karşılamayacak malesef. Fakat güzel vakit geçirmek ve christmas ruhunu yaşamak istiyorsanız tam sizlik olduğunu söylemeliyim! İyi okumalar!

1.Home Alone (Evde Tek Başına)

Tabii ilk sırayı hepimizin en çok bildiği komik ve buram buram yeni yıl havasını yaşadığımız Home Alone’a veriyorum.

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını fark ettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Hırsızlar,Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

2.The Polar Express (Kutup Ekspresi)

Tek bir film seçme şansım olsaydı bu kesinlikle The Polar Express olurdu.Kaç yaşında olursanız olun,içinizi ısıtacak bir animasyon filmi. Filmde Tom Hanks ve Andrew Ableson gibi isimler seslendirmede görev almıştır.

Geçirdiği Noel’ler nedeniyle artık Noel babaya bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı değildir. Ancak trenin içi kesinlikle öyledir. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru yol almaktadır.

3.A Christmas Prince (Noel Prensi)

Filmimiz bir netflix orijinal içeriğidir.Serinin devam filmi olan The Royal Wedding’i de izleyip güzel bir gece geçirebilirsiniz.

Gelecek vadeden genç gazeteci bir kız için yeni yıl erken gelir: Kral olmaya hazır havalı bir prensle ilgili haber yapmak için yurt dışına gönderilir,neler yaşayacağından habersiz bir şekilde…

4.Collateral Beauty (Gizli Güzellik)

 

Kadrosunda Will Smith ,Edward Norton, Keira Knightley, Kate Winslet  gibi dev isimleri barından bu film belkide sizleri yeni yıla çok daha farklı kararlar alarak girmenize sebep olacak.Gelelim konusuna..

Bir reklam yöneticisi olan Howard’ın güzel yaşamı büyük bir trajedinin gerçekleşmesi ile yerle bir olur. Kendini insanlardan soyutlayan ve içine kapanan Howard yakın arkadaşlarıyla bile iletişim kurmaktan kaçınmaya başlar. İçine sıkıştığı yalnızlığının içinde içini dökebilmek için aşka, ölüme ve zamana mektuplar yazmaya başlar. Ve günün birinde bu mektuplara kişiler karşılıklar almaya başlayınca, hayatın nasıl iç içe geçmiş ve kompleks bir ilerleyişi olduğunu keşfetmeye başlar…

5.Holiday Calendar

Sıcacık bir netflix orijinal içeriği olan bir noel filmi daha…

Kariyer şansı olmayan bir işte sıkışıp kalan yetenekli fotoğrafçı Abby’e advent takvimi miras kalır.Geleceği öngörüyormuş gibi görünen bu takvim onun farklı bir yoldan ilerlemesine sebep olur…

6.New Year’s Eve(Yılbaşı Gecesi)

Yıldız isimlerle dolu bu filmle,New York’da yılbaşını geçirmek isteyenleri buraya alalım:

Sevgi, umut, fedakarlık duyguları çevresinde hayata ikinci bir şans vermek ve taze başlangıçlara evet diyebilmek üzerine sıcak hikayeler anlatan film, yeni yıl arifesinde New York’ta yaşayan yalnız insanların kesişmeli öykülerini anlatıyor.

Selam :) Ben Ecesu,19 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Medipol Üniversitesi hemşirelik bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.Okumayı ve yazmayı söktüğümden beri,bir şeyler okuyup yazılar yazmak benim için hep vazgeçilmez bir hobi oldu. Burada da sizlerle okuduğum kitaplar ve izlediğim film-dizilerle ilgili görüşlerimi paylaşıyor olacağım.Takipte kalın,kelimelerde buluşmak dileğiyle :)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.