Yazmaktan Korkmayın!

Yazmanın gücüne artık daha çok inanıyorum ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü kendi hayatımda bu güce şahit oldum. Bu yüzden daha güvenilir bir kaynaktan yani benden duyun istedim. Geçen yaz staj yapmak için daha önce hiç gitmediğim bir şehre tek başıma gitmiştim. Orada bir kaç arkadaşım okuyordu fakat yaz tatili olduğu için hiç kimse yoktu tabi.

Stajım için yanımda bulunsun diye küçük bir defter almıştım yol üzerinde gördüğüm rastgele bir yerden. Galiba yalnız kalmamında etkisiyle,  aklınıza gelebilecek her şeyi bu deftere yazar oldum. Günlük gibi değil ama okuduğum kitaplar, yapılması gereken işler, izlediğim filmler, diziler, staj notlarım…  Aklınıza gelebilecek her şeyi bu deftere yazdım. Benim için güzel bir alışkanlık haline geldi. Arada verdiğim fireler de oldu tabi ki. Daha sonra staj bitti derken 3 aylık bir süreci geride bıraktım. Okulların açılmasından önce arkadaşımla buluştuk. Gel beraber bu dönemden beklentilerimizi, yapmak istediğimiz aktiviteleri, hedeflerimizi yazalım dedik ama nasıl hevesliyiz. Böylece aslında hem bir dönemi planlamış hemde kısa süreli hedeflerimi belirlemiş oldum kendimce.

Koskoca bir dönem geldi geçti ve bu sırada o defter bittiği için kapağını bir kere bile açamadım. Daha sonra 2019’a girdik ve bu yazma işini bu yılda gerçekleştirmek istediğimi farkettim. Bu bahaneyle de eski defteri bi kontrol edeyim dedim. Hedeflerimi yazdığım sayfayı buldum. Kontrol ediyorum hangileri olmuş diye. Size o an yaşadığım duyguları anlatamam. Yazarken olması imkansız dediğim şeyler bile gerçekleşmiş. İnanamadım. Hem de 4 ay gibi komik bir sürede. Bunlardan benim için en imkansız sayılanı WAT programına katılmaktı ve bu yaz bunu gerçekleştiriyorum. Yani demem o ki yazmanın çok ayrı bir gücü var.

Yazmak düşünce ve isteklerinizi tekrardan gözden geçirmenizi sağlar. Siz istediklerinizi bir köşeye not edip unutsanız  ve gerçekleşmesi için bilinçli olarak hiçbir şey yapmasanız bile sanki evren onu sizin için gerçek kılıyor. O yüzden yazın arkadaşlar!  🙂

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.