“Son Zamanlarda İzlediğim Dizi ve Filmler” Nisan 2019

Merhabalar! Uzun bir zamandır buralarda değildim.Bu zaman dilimde yalnızca bir dizi bitirebildim onun dışında ise bir kaç film izledim.Sonuç olarak tüm bunları bir yazı altında toplamaya karar verdim.Keyifli okumalar 🙂

Alias Grace (imdb: 7,8/10)

“19.yüzyıl Kanadası’nda bir psikiyatr,katil bir kadının bozuk akli dengesi nedeniyle affedilip affedilemeyeceğini tartar.”

Bu yazıyı ilk okuduğumda dizinin konusu oldukça dikkatimi çekmişti.Benim gibi çok dizi izleyen biri iseniz ilerleyişi hakkında az çok bir tahmin yürütebilirsiniz.Fakat öyle bir sonla bitti ki, oldukça şaşırdım. Maalesef iyi yönde bir şaşırma değil bu.Kesinlikle yarım yamalak bir bitiş olduğunu düşünüyorum.Aklımda bir çok soru işareti bırakması da cabası.Kendisi bir mini dizi olduğu için devamının gelip gelmeyeceği pek net değil.Gelse bile güzel mi olur,bu konuda da pek emin değilim.”Muhteşem bir dizi kesinlikle izlemelisiniz.” diyemem ama bir dizi arayışındaysanız mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederim.Baş rol oyuncumuz Sarah Gadon’un göz dolduran performansını es geçmek kendisine büyük haksızlık olurdu.11.22.63 dizisinden beri izlediğim ilk performansıydı ve muazzam bir oyunculuk sergilediğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

 

The Perfect Date (imdb:5,9/10)

“Üniversite için para kazanmak isteyen bir liseli,sahte sevgili olarak hizmet sunduğu bir uygulamayı piyasaya sürer.Ama gerçek duygular ortaya çıkınca işler karışır.” Şöyle lise yıllarıma döneceğim,çerezlik bir boş zaman filmi arıyorum diyorsanız benim size cevabım hazır: The Perfect Date

Bir akşam Netflix’de gezinirken karşıma çıktı kendisi.Zaten duyumlarından biraz kulak aşinalığım vardı konusuna.Umduğum gibi de oldu.Oldukça akıcıydı ve bir çırpıda izledim.Çerezlik lise filmlerinden biriydi kısacası.Arayışınız bu yönde ise mutlaka bir şans verin derim.

Avengers: Infinity War (8,5/10)

Tabiki de ilk izleyişim değil korkmayın 🙂 Malumunuz önümüzdeki perşembe günü ön gösterimle beraber cuma günü vizyona girecek End Game.Bu sebeple hem hafızamı tazeleyeyim hem de özlem gidereyim düşüncesiyle tekrar izledim.

Eğer Marvel sinematik evrenine merak sardıysanız bu filmle başlamak büyük bir yanlış olur.İleri ki zamanlarda hangi sırayla izlemeniz gerektiği hakkında bir yazı gelir belki bilemeyiz 😉

Uzun lafın kısası End Game öncesi, mutlaka izleyip gitmenizi öneriyorum sizlere. Avengers hakkında asıl yorumlarımı filmden sonraya saklıyorum. End Game yorumuyla görüşmek üzere!

 

Selam :) Ben Ecesu,19 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Medipol Üniversitesi hemşirelik bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.Okumayı ve yazmayı söktüğümden beri,bir şeyler okuyup yazılar yazmak benim için hep vazgeçilmez bir hobi oldu. Burada da sizlerle okuduğum kitaplar ve izlediğim film-dizilerle ilgili görüşlerimi paylaşıyor olacağım.Takipte kalın,kelimelerde buluşmak dileğiyle :)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.