“Lady Gaga Five Foot Two” Belgesel Yorumu

Hepimizin ön yargıları var maalesef ki.Bu insanlar,oyunlar,kitaplar vb. daha milyonlarca şey üzerine olabilir.Sadece gördüğümüz görüntü üzerine bir fikir ediniyoruz.Oysa o görüntünün altında ne var,bundan bir haberiz. Lady Gaga da o görüntülerden sadece biri.Onun için “Etten elbise giyen aykırı bir sanatçı.” deyip geçebilirsiniz.Ama bana kalırsa,o görüntünün altında bundan çok daha fazlası var.Lady Gaga Five Foot Two belgeseli de bunu en güzel şekilde yansıtmış.

Bu belgeseli izlemeden önce Lady Gaga hakkında pek fazla bilgiye sahip değildim açıkçası.Müziğini ve oyunculuğunu beğenen biriydim sadece.Fakat belgeseli izledikçe onu o kadar sevdim,söylediği şeylere o kadar içlendim ki sanki tüm o süre zarfı boyunca onunlaymış gibi hissettim.Hayata ve yaptığı işe bakış açısı,ailesine yaklaşımı,çektiği acılar,disiplini…Her şeyiyle o kadar farklı bir kadın ki.Belgeselin başlarında müzik sektöründe bir kadın olmak ve Madonna ile ilgili o söyledikleriyle beni kalbimden vurdu.Bu derece içten olmak…Bir sanatçıdan beklemediğim bir şeydi açıkçası.Her şey bir yana ailesinin ve arkadaşlarının samimiyeti,beraber çalıştığı insanlarla arasındaki ilişkinin olduğu gibi yansıtılması çok hoştu. Joanne albümünün hikayesi o kadar dokunaklıydı ki,emin olun gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Lady Gaga medyaya nasıl yansıtılırsa yansıtılsın yada ne kadar değişmiş olursa olsun,benim tanıdığım Lady Gaga bu belgeselde anlatılan kişi olarak kalacak.

Vaktinizi ayırıp izlemeniz gerektiğini düşündüğüm,içinizde hiç bilmediğiniz yerlere dokunacak bir belgesel kesinlikle.

“Take my hand, stay Joanne
Heaven’s not ready for you
Every part of my aching heart
Needs you more than the angels do”

Belgeselin fragmanı : https://youtu.be/IxI1iOi0t-c

 

Selam :) Ben Ecesu,19 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Medipol Üniversitesi hemşirelik bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.Okumayı ve yazmayı söktüğümden beri,bir şeyler okuyup yazılar yazmak benim için hep vazgeçilmez bir hobi oldu. Burada da sizlerle okuduğum kitaplar ve izlediğim film-dizilerle ilgili görüşlerimi paylaşıyor olacağım.Takipte kalın,kelimelerde buluşmak dileğiyle :)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.