IMDb Top 250 Tahtın Yeni Sahibi “CHERNOBYL” Dizi Yorumu

Yayınlandığı ilk günden beri büyük ses getiren Chernobyl dizisi beşinci bölümüyle final verdi.Dizi IMDb top 250 tv listesinde 9,6 ile zirveye yerleşti.Ben de dizinin sıkı bir takipçisi olarak bitirir bitirmez sizlerle yorumlarımı paylaşmak istedim 🙂

İlk öğrendiğim günden beri Çernobil faciasının asıl hikayesini hep merak etmişimdir.Ne kadar araştırsam da içimden hep keşke bir dizi ya da film olsa diye geçirdim ve dileğim yerine geldi.Hem de öyle bir yerine geldi ki dizi tüm zamanların en çok beğenilen dizisi oldu. Bu,diziyi izlemek için tek başına yeterli bir sebep bana kalırsa.

Dizinin hikaye ve karakterlere bu kadar bağlı kalması dizinin en güzel tarafıydı.Olayın asıl kahramanlarının dizidekiler ile bu kadar benziyor olması da oldukça şaşırtıcıydı.Oyunculukların da muazzam olduğunu söylemezsem büyük haksızlık etmiş olurum. Stellan Skarsgard – Jared Harris ikilisi benim favori ikililer listeme çoktan dahil oldu bile 🙂 Aralarındaki o uyum çok iyiydi.Diziyi size ne denli övebilirim daha fazla bilemiyorum ama mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünüyorum.”Ya hiç mi bir kötü tarafı yok bu dizinin ?” diyorsanız da beni rahatsız eden tek şey karakter isimleriydi.Hiç alışık olmadığım isimler olduğu için kim kimdi diye sürekli karakterleri karıştırdım 🙁

Son olarak size diziyi izlemeden önce, Çernobil faciası hakkında bir fikir sahibi olmanız adına iki video linki bırakıyor olacağım.Diziye başlamadan önce izlerseniz bu olay örgüsünü kavramanız açısından oldukça faydalı olacaktır.

->https://youtu.be/yVBIDTB6S0M

->https://youtu.be/DfnSEA7W7eI

Selam :) Ben Ecesu,19 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Medipol Üniversitesi hemşirelik bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.Okumayı ve yazmayı söktüğümden beri,bir şeyler okuyup yazılar yazmak benim için hep vazgeçilmez bir hobi oldu. Burada da sizlerle okuduğum kitaplar ve izlediğim film-dizilerle ilgili görüşlerimi paylaşıyor olacağım.Takipte kalın,kelimelerde buluşmak dileğiyle :)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.