Abartıldığı kadar iyi mi ? “YOU” Dizi Yorumu

“Kitabevi müdürü Joe lisansüstü öğrenci Beck’ten aşırı derecede hoşlanınca,tılsımlı bir ilk karşılaşma daha kötü niyetli bir şeye dönüşür.”

Bir netflix orijinal içeriği olan “YOU” dizisini yaklaşık iki gün içerisinde bitirdim ve bitirir bitirmez sizlerle yorumlarımı paylaşmak istedim.Söylenecek o kadar çok şey var ki…

Diziyi yakın zamanda izleme gibi bir planım yoktu açıkçası fakat o kadar övüldü,o kadar konusu açıldı ki bu sebeple bende izlemeye karar verdim.Öncelikle şunu söylemeliyim ki,kesinlikle çok akıcı ve sürükleyici bir diziydi.Bir bölümünü bitirir bitirmez hemen diğerine geçme isteği oluşturuyordu,yarattığı merak duygusundan ötürü.Fakat övüldüğü kadar iyi miydi ? Bana kalırsa yeterince değil.Gelelim sebeplerine…

İlk değineceğim konu kesinlikle oyunculukların yetersizliğiydi.Özellikle ana karakterimiz Joe Goldberg (Penn Badgley)… Öyle bir karakter için yeterince iyi bir performans değildi bana kalırsa. Unutmamalıyız ki bir hikaye ne kadar iyi olursa olsun, eğer oyunculuklar yeterince iyi değilse izlediğiniz dizi yaratmak istediği etkiyi yaratamıyor maalesef.Onun dışında,hikayenin işleyişi bazı noktalarda yetersiz kaldı.Altı iyi doldurulamamış boşluklar vardı diyebilirim özetle.Diğer bir değinmek istediğim mesele ise izleyenlerin bu dizinin konusunu “aşk” olarak yorumlamasıydı.Adım kadar emin olduğum bir şey varsa o da bununla uzaktan yakından bir ilgisinin olmayışı.Psikopatça,sadistçe vs nasıl adlandırırsanız öyle bir ilişkiyi gözler önüne seriyordu dizi.Yaşanmış veya yaşanabilecek gerçekler en rahatsız edici biçimiyle anlatılmıştı hatta.İzlerken çoğu yerde ürktüğümü itiraf edebilirim.

Bu diziye çerezlik bir dizi dersem haksızlık etmiş olurum ama anlatıldığı kadar iyi olmadığı da kesin.Eğer izleyecek bir diziniz kalmadıysa ve arayış içerisindeyseniz sizin için makul bir seçenek olabilir.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Selam :) Ben Ecesu,19 yaşındayım. İstanbul'da yaşıyorum. Medipol Üniversitesi hemşirelik bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim.Okumayı ve yazmayı söktüğümden beri,bir şeyler okuyup yazılar yazmak benim için hep vazgeçilmez bir hobi oldu. Burada da sizlerle okuduğum kitaplar ve izlediğim film-dizilerle ilgili görüşlerimi paylaşıyor olacağım.Takipte kalın,kelimelerde buluşmak dileğiyle :)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.